Arkiva ditore

11/01/2019

Siria dikur ka strehuar refugjatë nga Evropa

Pritja e refugjatëve evropianë gjatë periudhës së Luftës së Dytë Botërore nga ana e shteteve të Lindjes së Mesme, përfshirë Sirinë, është një ndër faktet e harruara të historisë, shkruan Anadolu Agency (AA). Civilë nga Evropa Lindore dhe…