Arkiva ditore

29/12/2018

Zemërgjerësia në tregti

Erdhi një ditë një grua te Junus ibn Ubejde dhe deshi t'i shes këmishën e saj të mëndafshit. Ai e pyeti: Sa kushton këmisha? Ajo iu përgjigj: Pesëqind. Junusi iu ktheu: Mendoj se vlen më shumë. Ajo propozoi: Atëherë,…

Në Moskë nis takimi ruso-turk për Sirinë

Fillon në kryeqytetin e Rusisë, Moskë, takimi i ministrit të Jashtëm të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu dhe të Mbrojtjes, Hulusi Akar, me ministrin e Jashtëm të Rusisë, Sergey Lavrov dhe atë të Mbrojtjes, Sergey Shoygu, ku do të trajtohen…